Na jedné z největších  výstav High End v Mnichově, která se konala od 10.05.2018 do 13.05.2018 výrobci představili mnoho zajímavých novinek, které se začnou prodávat v průběhu roku. Rádi bychom se s vámi podělili o nejzajímavější z novinek.

Arcam představil dva nové základní integrované zesilovače SA10 a SA20, které mají integrovaný DA převodník a phono předzesilovač. Zesilovače jsou osazeny DA převodníky ESS Sabre. Dále představil kombinovaný SACD/CD přehrávač se síťovým přehrávačem Arcam CDS50, pro přehrávání po síti až FLAC 192kHz/24bit. O převod DA se stará ESS Sabre 9038, osazen je navíc XLR konektory. V prodeji budou v červnu 2018.

Oblíbená značka Cambridge Audio poprvé představila novou řadu Edge, která se skládá ze tří komponentů. Integrovaného zesilovače Cambridge Audio EDGE A, síťového přehrávače a digitálního předzesilovače Cambridge Audio EDGE NQ, a koncového zesilovače Cambridge Audio EDGE W. Přístroje byly zkonstruovány k 50 letému výročí firmy, a byly vyvíjeny déle než tři roky. V prodeji budou v červenci 2018.

Dynaudio představilo nový model Dynaudio Confidence. K dispozici budou čtyři modely: regálové Confidence 20 a sloupové reprosoustavy Confidence 30, Confidence 50 a Confidence 60. Osazeny jsou zcela novým výškovým reproduktorem Esotar 3, který byl nově vyvinut pro řadu Confidence. Dalším zlepšením je nový nový MSP středový reproduktor, který má nové uchycení. Uchycení je rovné s ozvučnicí, aby se zmenšila difrakce z membrány a výškového reproduktoru. Přední díl ozvučnice je vyroben ze speciálního kompozitního materiálu Compex, který je velmi tuhý. V prodeji budou na podzim 2018.

Focal představil nový flagship reproduktorů model Focal Grande Utopia EM EVO, Stella Utopia EM Evo. Zatím bez dalších podrobností.

HiFiMAN předvedl první magneto-planární sluchátka HiFiMAN Ananda s velmi nízkou impedancí 25 ohmů a vysokou citlivostí 103 dB, takže to jsou první magnetoplanární sluchátka vhodná i pro poslech z mobilního telefonu nebo tabletu.

Norští Hegel přivezli do Mnichova představit nový  HEGEL H590, který bude stát nejvýše na firemním žebříčku integrovaných zesilovačů. Impozantní výkon 300W na kanál při 8 ohmech bude s přehledem dostačovat většině reprosoustav. Vstupy bude mít XLR, RCA a nově i koaxiální  BNC (75 ohmů), USB vstup by měl podporovat formát MQA. Integrovaný DA převodník je podobný, jako u firemního CD přehrávače Mohican. Předpokládaná cena 260.000Kč.

Anglický Chord Electronics uvede na podzim nový DA převodník CHORD HUGO TT 2, který nahradí legendární Chord Hugo TT a slibuje 5x větší výpočetní výkon oproti HUGO TT a podporu formátů až do DSD512. Zcela nový je také koncový zesilovač Chord Étude, který se skvěle doplňuje a je vhodný pro předzesilovač s DA převodníkem CHORD DAVE. V prodeji budou oba výrobky na podzim 2018.