B&W

V roce 1966 založili John Bowers s dalším kamarádem Peterem Haywardem společnost B&W Electronics Ltd., která se už seriózně zabývala konstrukcí a vývojem reproduktorových soustav. Není bez zajímavosti, že kapitál nutný k rozjezdu firmy (tenkrát stačilo 10.000 liber) půjčila Johnovi postarší slečna Knightová, unesená nejenom Johnovým klasickým hudebním vzděláním, ale i kvalitou reprosoustav, které ji John vyrobil. Nikoli však design, ale technologie přivedly značku B&W tam, kde v současnosti je, a učinili z ní pojem. Matrixová konstrukce, technologie flowport u nátrubku bassreflexu, kevlarové membrány, diamantové kaloty – to všecho je už klasika, kterou se snaží okopírovat nejeden konkurent. Tyto technologie však nevznikly samy o sobě: Za vším stojí mravenčí práce desítek lidí z vývojového střediska ve Steyningu, kde inženýři odděleni od výroby i marketingu hledají nové a nové cesty, jak přiblížit reprodukovaný zvuk originálu.

Produkty B&W


Aktuality

Nové Bowers & Wilkins 700 Nové Bowers & Wilkins 700

Známý anglický výrobce reprosoustav odhalil novou řadu reprosoustav 700, která nahrazuje stávající řadu CM. V nabídce jsou tři modely regálových reprosoustav, tři modely stojanových reprosoustav, dva centry pro domácí kino a jeden subwoofer. Oproti řadě CM jsou použity membrány Continuum a Aerofoil z řady 800D3 a zcela nový výškový reproduktor z uhlíkové slitiny. V prodeji budou v říjnu 2017. Video s reprosoustavami zde. 

B&W - nová řada subwooferů B&W - nová řada subwooferů

Tradiční anglický výrobce reproduktorů Bowers&Wilkins oznámil výrobu nové řady aktivních subwooferů. Novinky se budou pyšnit stejnými basovými měniči, jaké jsou používány ve vlajkových lodích řady 800. Celkem v nové řadě najdete 4 subwoofery. Nejvyšší model DB1D nabídne dva 300mm Aerofoil-cone měniče a 2000W výkonu, o který se postará zesilovač Hypex ve třídě D. Další novinka, model DB2D používá 2x 250mm a zesilovač s výkonem 1000 wattů. Třetím modelem z nové řady je subwoofer DB3D, jeho dva 200mm měniče pohání rovněž digitální zesilovač o výkonu 1kW. Posledním, ale rozhodně ne nejmenším je model DB1, ten používá také koncepci digitálního zesilovače (až 1000W výstupního výkonu) a 2x 300mm membrány Rohacell. Ten je zatím jako jediný již možno zakoupit a jeho cena činí 109.990Kč. Další novinky od B&W budou v prodeji v průběhu dubna a cena dosud není známa.  

Ceníky B&W

Testy a recenze

Ocenění

  • EISA nejlepší reproduktory roku 2015-16 CM6S2.
  • EISA nejlepší reproduktory roku 2014-15 683S2.
  • What HiFi?  nejlepší regálové reproduktory 685S2, nejlepší sloupové reproduktory 683S2.

Chcete si výrobek B&W poslechnout, objednat, nebo se chcete na něco zeptat, napište nám.

Napište nám!

Označené* položky jsou povinné.

B & W Denon Marantz Elipson Elac Loewe Sonus faber Primare Cambridge Audio Sony Spectral NuVo Wadia Audio Research Rega